Rošty a schodišťové stupně


Moderní doba přenáší klasické ocelové žárově zinkované schodiště i do interiéru. Do vnitřních prostor doporučujeme oka hustěji naskládaná od 33 x 33 mm po minimální rozměr 33 x 11 mm nebo třeba 25 x 25 mm. Do domácnosti, kde se chodí naboso, kde jsou děti a domácí mazlíčci, doporučujeme oko 33x11 mm v nerezu nebo oceli žárově zinkované. 

V exteriérech velmi často uvidíte naše lisované a svařované rošty. Vyrobit je lze s protiskluzovou úpravou tzv. protiskluzovou páskou jednostrannou nebo oboustrannou. Nejběžnějším materiálem pro výrobu je žárově zinkovaná ocel, eventuelně surová ocel. Poptávka stoupá po nerezu, ať už přírodním, mořeném nebo leštěném. Vyrábí je v klasickém provedení lisované s různou velikostí oka  v milimetrech 33x33,  33x16, 33x11, 25x25

Dámskému podpadku lichotí rošt z tahokovu. Proto v obchodních centrech nebo administrativních budovách vidíte na míru vyrobené rošty a schodišťové stupně z žárově zinkovaného tahokovu s šestihranným nebo kosočtvercovým okem TR 47 x 13 mm nebo TR 62 x 15 mm. Pro pochozí účely se hodí tahokov minimální tloušťky 3 mm. 

Svařované rošty a schodišťové stupně jsou díky svaření všech křížových bodů pevné, protizkrutu velmi odolné mřížové konstrukce s možností optimálního rozložení zatížení. Svařované rošty nebo schodišťové stupně jsou vhodné do průmyslových objektů i jako pojezdové. Rozměr oka již od 24x38 mm. Protiskluzovou pásku lze zvýšit bezpečnost nášlapu. 

Schodišťové stupně z roštu jsou vystuženy speciálním profilem s protiskluzovou nášlapnou hranou s dvouřadým děrováním. Výřezy po stranách schodišťového stupně usnadňují montáž na konstrukci schodů 2 x 2 šrouby M12. 

Naší doménou je výroba atypických tvarů roštů a schodišťových stupňů s úkosy, výřezy pro trubkové a jiné vedení či sloupy. Netradiční tvary lze vyrobit  z lisovaných, svařovaných roštů i z tahokovu. 

Typy ok

Rošty a schodišťové stupně mohou mít různá oka nebo proti skluzu vloženou i jednostrannou nebo dvoustrannou pásku:

  • lisovaná větší oka: 33x33 mm, 33x66, 66x33, 66x66 apod. 
  • lisovaná menší oka: 20x20, 22x22, 25x11, 25x25mm, 33x11 mm, 33x16,5;  33x12,5 apod. 
  • oka z tahokovu: 47 x 13 mm; 62x15 mm, apod.
  • svařované rošty a schodišťové stupně: 34x38 mm, 34x76 mm

Lisované a svařované rošty a schodišťové stupně v praxi

 

Rozhledna Hnědý vrch v Peci pod Sněžkou

V roce 2009 vyrostla na Hnědém vrchu v Peci pod Sněžkou mohutná rozhledna. Vše, co jsme vyráběli, bylo atypické - točité pozinkované schodišťové stupně oko 33x33 mm, rošty s výřezy, oko 33x33 mm. Dodávali jsme žárově zinkované výplně balkonů z válcovaného tahokovu, oko čtvercové TQ 50x37x4,5 mm. Žárový zinek perfektně ochrání ocelové prvky před povětrnostními a teplotními vlivy. 

HLIMONT s. r. o. 

Frima HLIMONT z Havířova vyrábí plotové systémy, zábradlí, schody, branky, pojezdové brány, stříšky, různé stojany, klece, mříže, ocelové konstrukce pro průmyslové i stavební účely, plošiny, svícny, drobné kusové i sériové výrobky, výrobky z kované oceli apod. 

HLIMONT s. r. o.     HLIMONT s. r. o.      HLIMONT s. r. o.     HLIMONT s. r. o.

Zámečnictví Radovan Myslík

Schodiště z lisovaných stupňů a roštů, žárově zinkované zpracované v Zámečnictví Radovana Myslíka

Lisované schodišťové stupně PERFO LINEA  Svařované schodišťové stupně  Schodišťové stupně žárově zinkované