PERFO LINEA a. s. 


Největší výrobce děrovaných plechů, tahokovu a roštů v České republice

PERFO LINEA a. s. je Vaším dodavatelem děrovaných plechů, tahokovu, ocelových roštů, schodišťových stupňů, ocelových dopravních pásů, plotů a pletiv. Nabízíme více než 1 000 skladových položek k okamžitému odběru ve skladech a e-shopu. V ČR vyexpedujeme zboží dle vzájemné dohody, jedním dnem počínaje. Vaše zboží odchází perfektně zabaleno! Rozvoz zajišťují smluvní dopravci, kteří umí manipulovat se zbožím. Objednané zboží si můžete sami vyzvednout ve skladech v Chrudimi, Májov 1262 anebo v Prostějově, Šlikova 9.   
PERFO LINEA je značkou ověřené kvality, stability, serióznosti a tradice výroby od roku 1936. Zhlédněte naše video.  Široký sortiment produktů se využívá v moderní architektuře, stavebnictví, zemědělství, potravinářském, chemickém a těžebním průmyslu. V Chrudimi se nachází sídlo firmy a prodejní sklad. V Prostějově vyrábíme na zakázku perforované materiály z oceli, nerezu, hliníku, pozinkovaného plechu a jiných hutních materiálů. 

Pohodlný nákup z tepla Vaší kanceláře či domova Vám umožní internetových obchod děrovaných plechů, tahokovu, roštů, schodišťových stupňů, svařovaných pletiv společnosti PERFO LINEA a. s. Veškeré nabízené PRODUKTY V E-SHOPU MÁME SKLADEM!

Dlouholetá praxe ověřila kvalitní subdodavatele

V kooperaci Vám zajistíme  svařování lehčích konstrukcí, žárové zinkování, metalizaci, dělení materiálu, ohraňování, zkružování po elox
a práškovou barvu. Nejnáročnější příklady realizací naleznete v sekci fasády - vyzkoušejte naši Technickou podporu v sekci Služby

Historie výroby děrovaných plechů v České republice

Továrna na výrobu děrovaných plechů v Prostějově

Zakladatelé závodu v Prostějově

Emil a Ludvík Wilhelmové byli zakladateli výrobního závodu v Prostějově. Tradice jejich rodu sahá až do 17. století. V roce 1898 z Prahy do Prostějova rozšířili výrobu, se kterou měli bohaté zkušenosti. K vykonávání řemesla obdržel pan Johann Wilhelm 26. října 1675 povolení k výrobě drátěných sít v Praze na Malé Straně.

Hlavní výrobní náplní firmy v Prostějově po celou dobu od roku 1898 až do konce druhé světové války byla zejména výroba drátěných pletiv a sít, lisovaných pletiv, drátěných dopravních pásů a děrovaných plechů. Závod se nachází ve stejných prostorách, ve kterých vznikl. Tehdy to bylo daleko za městem. V současnosti je závod v centru města.

První děrování plechů

První děrování bylo zahájeno v roce 1937 na lisu Schuller, který je stále v provozu. Po druhé světové válce, kdy byl závod státní pod názvem TONA, se výroba děrovaných plechů rozšiřovala.  Vlastní vývojová dílna tehdejšího závodu postavila lisy vlastní konstrukce na děrování plechů do síly 1,5 mm. Jsou to šířkové lisy s děrováním do tabule plechu.  Tento vývoj pokračoval do roku 1989. V době do roku 1989 měl závod 3 přesazovací lisy na děrování silných plechů a 8 modernizovaných šířkových lisů vlastní konstrukce do tlouštky plechu od 0,5mm do 2,00mm.

Etapa po sametové revoluci

Po roce 1989 začíná nová etapa rozvoje závodu. V roce 1997 byl podnik odkoupen PaeDr. Jiřím Pokorným a vzniká společnost BW LINEA s. r.o. Byly pořízeny nové moderní stroje – HACO, BEHRENS, FINN – POWER a zmodernizována nástrojárna. Vznikly nové pracovní příležitosti pro lidi z Prostějova a okolí. 

Současný vlastník

Od roku 2001 provoz závodu v Prostějově zabezpečuje akciová společnost PERFO LINEA. Sortiment soustřeďuje nejen na děrované plechy, dopravní pásy, pletiva, ale i na tahokov, ocelové rošty a schodišťové stupně. Trendem jsou internetové obchody. Společnost PERFO LINEA a. s.začala provozovat první e-shopy s děrovanými plechy a dalšími perforovanými materiály již v roce 2010.